aata
12 بهمن 1401 - 14:12

شهردار بندرعباس در دیدار کنسول چین: آماده میزبانی از سرمایه گذاران چینی هستیم

گفتگوهای دو جانبه این دیدار با محوریت افزایش ارتباطات شهرداری بندرعباس با سرکنسولی جمهوری خلق چین، پیگیری خواهر خواندگی شهر بندرعباس با یکی از شهرهای بندری چین، حل مشکلات معابر و خیابان منتهی به محل ساختمان کنسولگری در بندرعباس و تامین بخشی از امنیت مجموعه مورد نظر درخواست کنسول چین بود.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، امروز در محل شهرداری بندرعباس مهدی نوبانی با لی آنگ کنسول چین در بندرعباس دیدار و نشستی برگزار کرد.

نوبانی در این دیدار که با حضور جمعی از مدیران شهرداری برگزار شد، ضمن ابراز خرسندی از دیدار با نماینده دولت چین در شهر بندرعباس گفت: ارتباطات بین المللی و منطقه ای برای شهرها و کلانشهرها بسیار حایز اهمیت است و بندرعباس به عنوان یک شهر بندری پیش رو و در مسیر توسعه نیازمند استفاده از تجربیات منطقه ای در حوزه مدیریت شهری می باشد.

 

شهردار بندرعباس افزود: پتانسیل وضعیت و موقعیت شهر بندرعباس برای سرمایه گذاری بسیار بالاست و ما آمادگی داریم در حوزه های مختلف از سرمایه گذاران چینی برای توسعه زیر ساختهای مهم شهر در بحث گردشگری و امور شهری و خدماتی استقبال و استفاده کنیم.

نوبانی، توسعه را برای شهر ها یک فرایند فراگیر عنوان کرد و گفت مدیریت شهری موفق با توسعه فراگیر به نتیجه مطلوب خواهد رسید که در این مسیر استفاده از تجربه های بین المللی برای شهر بندرعباس بسیار مفید و حایز اهمیت أست و ما مصمم هستیم که با همکاری و همراهی شما در زمینه ارتباطات باشهرداری های شهرهای کشور چین بتوانیم تبادل نظر و تجربه داشته باشیم تا اتفاقات بزرگی را در شهر رقم بزنیم.

لی آنگ کنسول جمهوری خلق چین گفت شهر بندرعباس یک شهر چند منظوره با ظرفیت های ویژه است و قابلیت ها و پتانسیل های زیادی برای رشد و سرمایه گذاری دارد و یکی از مهمترین بنادر جمهوری اسلامی ایران در جنوب کشور است.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1012844