aata
14 اسفند 1401 - 10:12

پلیس، سارق شبانه گوشی‌های زنان در بندرعباس را دستگیر کرد

متهم دستگیر شده در بازجویی‌های به عمل آمده به جرم سرقت به عنف و کیف‌قاپی از خانم‌های عمدتا تنها در ساعات پایانی شب اعتراف کرد که در مواجهه حضوری با تعدادی از مالباختگان، مورد شناسایی آنان قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، در پی وقوع سرقت بعنف و کیف قاپی از چهار شهروند خانم در شهرستان بندرعباس و متواری شدن سارق یا سارقان، پیگیری موضوع بصورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی استان قرار گرفت.
 
کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی با انجام اقدامات اطلاعاتی و گشت زنی های هدفمند در محلات مختلف بندرعباس، نهایتا سارق کیف قاپ را در یکی از محلات قدیمی این شهرستان شناسایی و پس از تعقیب و مراقبت های لازم، ضمن شناسایی مخفیگاه وی در یک عملیات پلیسی، متهم را دستگیر و در بازرسی از منزل و مخفیگاه وی 6 دستگاه گوشی تلفن همراه هوشمند سرقتی و یکدستگاه موتورسیکلت مورد استفاده در سایر کیف قاپی ها را کشف و ضبط کردند.

سرهنگ عبدالمجید کرمی رییس پلیس آگاهی هرمزگان در این باره گفت: متهم دستگیر شده در بازجویی بعمل آمده به جرم سرقت بعنف و کیف قاپی از خانم های عمدتا تنها در ساعات پایانی شب اعتراف کرد که در مواجهه حضوری با تعدادی از مالباختگان، مورد شناسایی آنان قرار گرفت.
 
وی خاطرنشان کرد: متهم دستگیرشده که به اتهام سرقت بعنف سابقه زندان نیز داشت، با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی و با قرار مناسب روانه زندان شد.
 
رئیس پلیس آگاهی استان هرمزگان با هدف پیشگیری از وقوع سرقت و کیف قاپی به عموم شهروندان بوِیژه شهروندان خانم توصیه کرد از تردد غیر ضرور در ساعات پایانی شب و نقاط خلوت و تاریک پرهیز کنند و ضمن خودداری از به همراه داشتن وجه نقد به میزان بالا و و اشیاء قیمتی و طلاجات در کیف دستی خود ، در صورت مشاهده و برخورد با هرگونه تردد افراد مشکوک یا سارق، با حفظ خونسردی وبدون جلب توجه از طریق سامانه مرکز فوریت‌های 110 موضوع را با بیان ادرس دقیق محل و منطقه به پلیس گزارش کنند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1073671