aata
10 دی 1401 - 10:18

6 دهیار برتر هرمزگان معرفی شدند +اسامی

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری هرمزگان گفت: طبق سنجش انجام شده توسط دفتر ارزیابی عملکرد سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور بیش از ۸۰ درصد دهیاری های استان هرمزگان موفق به کسب رتبه عالی و خیلی خوب شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، نرگس غلامپور مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری هرمزگان صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از مجموع ۱۲۱۷ دهیاری استان عملکرد تعداد ۱۲۰۹ دهیاری طبق شاخص های تعیین شده و بر اساس کارهای انجام شده در سال ۱۴۰۰ توسط دفتر ارزیابی عملکرد، بازرسی و پاسخگویی به شکایت سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور مورد سنجش قرار گرفتند.

وی افزود: در این ارزیابی، تعداد ۳۵۱ دهیاری حائز رتبه عالی، ۶۶۱ دهیاری رتبه خیلی خوب، ۱۹۲ دهیاری رتبه خوب و ۵ دهیاری رتبه متوسط را اخذ کردند و هیچ کدام از دهیاری های استان در جایگاه ضعیف قرار نگرفتند. 

وی با بیان اینکه شناسایی نقاط ضعف و قوت دهیاران و ایجاد انگیزه و ترویج حس رقابت جویی سالم از اهداف این ارزیابی می باشد، خاطر نشان کرد: بروزرسانی بانک اطلاعات دهیاری ها متناسب با شاخص های تعریف شده و همچنین اتخاذ رویکردهای متناسب و برنامه های مورد نیاز جهت تقویت دهیاران که رتبه پایین تری کسب کرده اند از دیگر دستاوردهای این ارزیابی است. 

معرفی دهیاران نمونه

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری هرمزگان تشویق دهیاران برتر را نیز از برنامه های دفتر امور روستایی عنوان کرد و اذعان داشت: رتبه های برتر اعلام شده شامل روستای فاریاب به دهیاری رضا رحمانی نیا در بین دهیاری های درجه شش، روستای آزادگان به دهیاری افشین دلاوری از میان دهیاری های درجه پنج، روستای کروییه به دهیاری طیب درسار از میان دهیاری های درجه چهار هستند.

غلامپور ادامه داد: روستای باغ بالا به دهیاری الناز صالحی در میان دهیاری های درجه سه، روستای کرمران به دهیاری احمدنور شمسایی در میان دهیاری های درجه دو و روستای گیشو به دهیاری علی درخواه از بین دهیاری های درجه یک دیگر رتبه های برتر این ارزیابی اعلام شده اند. 

وی یادآور شد: ارزیابی ها بصورت سالیه و در دو قالب کمی و کیفی انجام می شود که امیدواریم بتوانیم از این ارزیابی بهره لازم را در راستای ارتقا کیفیت عملکرد دهیاری های استان ببریم.  

هرمزگان 1253 دهیاری دارد

 طبق آمار ۱۴۰۱ و با اضافه شدن دهیاری های جدیدی که مجوز تاسیس دریافت کرده‌اند، استان هرمزگان دارای ۱۲۵۳ دهیاری شده است که تعداد ۷۲ دهیاری درجه شش، ۱۰۷ دهیاری درجه پنج، ۱۱۹ دهیاری درجه چهار، ۲۵۴ دهیاری درجه سه، ۶۶۴ دهیاری درجه دو و ۳۷ دهیاری درجه یک هستند که این درجه بندی بر اساس شاخص وسعت، جمعیت،  بودجه، درآمد و ظرفیت گردشگری هر روستا توسط وزارت کشور انجام و بالاترین درجه شش و پایین ترین درجه یک می باشد.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 944995